Якщо ви любите аромат акації – це відео для вас. Із нього ви дізнаєтеся, як готувати млинці з акації, а також чому акація – не калина, і чим акація – схожа на русню.
Біла акація вперше була посаджена в Україні наприкінці 18 ст. Тепер поширена на всій території України. Акація – агресивний інвазійний вид. Так само, як і русскій мір, який зародився лише трішки раніше, ніж акація поширилася по території України.
Інвазійні види – неабияка спокуса для озеленення: вони легко приживаються, швидко ростуть, і практично не хворіють. Ну чим не російська мова для, наприклад, українського кулінарного блогера?
Викорінити рускій мір, як і акацію – справа не проста. Спробуйте її зрізати – і з одного стовбура отримаєте десять нових пагонів. Ну чим не пам’ятники Пушкіна? Ми зносимо один, а на окупованих територіях тут же встановлють натомість 5 памятниців леніних, пушкіних і дружб народів.
Акація належить до ста найбільш небезпечних рослин Європи. У Західній Європі, впроваджують цілі програми боротьби з акацією, та виготовляють для цього спеціальну техніку, що здатна вирвати дерево з корінням.
В Україні зникають дикі тюльпани,півники, сон-трава, орхідеї та ковила.
Натомість активно розростаються акація, айлант, ваточник, золотарник, та інші окупанти. Тож будьмо мудрішими – висаджуймо місцеві види – дуби, липи, явір і калину.
А акацію завжди можна посмажити.
Смачного!