Але, є і інша причина, яка навіть при ідеальних умовах не дає змоги притягнути винних до відповідальності, каже юрист з питань природоохоронного законодавства Наталія Проданець:
Відповідно, інкримінування вказаних незаконних дій керівництву у суді закінчується виправдальним вироком по технічних причинах, незважаючи на розуміння того, що сам майстер лісу, як низова ланка, не зміг би здійснити масову незаконну вирубку без відома керівництва. Таким чином, у посадових інструкціях (ймовірно – це зроблено свідомо) закладено прогалини, які дають можливість керівництву лісгоспів уникнути покарання”.
Усунути прогалину мало б Державне агентство лісових ресурсів України, затвердивши нові посадові інструкції, у яких відповідальність за втрату лісів та незаконні рубки мала б бути покладена на керівників, а не на низову ланку.
Потрібно лише бажання припинити розкрадання лісу у керівництва Державного агентства лісових ресурсів України та Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України (яке є керівним відомством Агентства) .
Публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю ГО “Дунайсько-Карпатська Програма” і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.