розвитку експертно-журналістської співпраці (пілотний проект)» працюємо над виявленням таких фактів.
Якщо біля Вас відбулося розорювання прибережних захисних смуг – повідомте нас про це за телефоном 067 66 33 672, або на електронну пошту avpavelko.eko@gmail.com, dcp@natureexperts.org. Ми спільно будемо домагатися припинення незаконних дій та збереження прибережних захисних смуг.
Прибережні захисні смуги – це земельні ділянки, розташовані вздовж берегів річок, озер, ставків, водосховищ з метою їх охорони від забруднення, засмічення та збереження.
Прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною:
для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менше 3 гектарів – 
метрів;
для середніх річок, водосховищ на них та ставків площею більше 3 гектарів – 
метрів;
для великих річок, водосховищ на них та озер – 

метрів.
Прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності.
У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється:
розорювання земель (крім підготовки грунту для залуження і залісення), а також садівництво та городництво;
зберігання та застосування пестицидів і добрив;
влаштування літніх таборів для худоби;
будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних, а також інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів;
миття та обслуговування транспортних засобів і техніки;
влаштування звалищ сміття, гноєсховищ, накопичувачів рідких і твердих відходів виробництва, кладовищ, скотомогильників, полів фільтрації тощо;
випалювання сухої рослинності або її залишків з порушенням порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.
Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».
Міжнародний фонд “Відродження” Наші гроші. Львів