Хочете зупинити забудову? Вирубку? Осушення? Пишіть звернення у органи влади та правоохоронні органи, зберіть підписи сусідів, створіть ініціативну групу, зберіть максимум авторитетної інформації про цінність цієї території, тощо. Покажіть, що частину роботи Ви вже зробили та використали усі можливі правові механізми.

Журналісти (особливо реальні, ті, що в Україні, а не у голлівудських фільмах) – живуть із кількості написаних слів. Журналісти, (за невеликим виключенням) не можуть витрачати дні та тижні на пошуки інформації, якщо не йдеться про дійсно сенсаційну тему. А якщо їм доводиться покладатися лише на слова незнайомої людини, що звернулася до них без жодних доказів, тоді вкладати час та працю в вашу історію – це ризик, що робота буде марною.

Подбайте про авторитетність. За помилки журналістам у кращому випадку доведеться заплатити своєю репутацією та вибачатися, у гіршому – втратять роботу, чи отримають судовий позов за наклеп. Якщо Ви хочете залучити ЗМІ, поставте себе на місце журналіста/журналістки: чому вони повинні вам довіряти? Одна справа, якщо Ви (приватна особа) скажите, що у річці та на прибережній території, де планують звести міні-ГЕС проживає 5 видів рослин та тварин, занесених до Червоної книги України.

Нагадуємо: ми не у Голлівуді, та журналіст/журналістка навряд чи зможе кинути усе, щоб помчати шукати рідкісні види тритонів. І зовсім інша річ, якщо ваші слова підтвердить людина із відповідним науковим ступенем.
Постарайтеся залучити до Вашої справи представників місцевої влади, установ чи громадських організацій, які вже мають певний кредит довіри в силу своєї посади, освіти чи попередньої праці. Допоможе додати авторитетності також те, що ви в цій справі не одні: тут можуть стати корисними підписи ваших сусідів, створена ініціативна група, чи, навіть офіційно зареєстрована громадська організація.

Громадська кампанія та інформаційні приводи. У Вашої теми буде значно більше шансів потрапити у новини, якщо Вам вдасться провести громадську (навіть якщо зовсім невелику) кампанію чи вигадати інформаційний привід.
Інформаційним приводом може бути, наприклад, надсилання звернення із сотнею підписів до органів влади, міні-пікет під місцевою радою у день засідання сесії, толока на території, яку ви прагнете врятувати, виставка фотографій у центрі міста, тощо. Підготуйте інформацію про Ваш захід, а також контакти, до кого можна звертатися за додатковою інформацією та розішліть анонс заходу у редакції ЗМІ.

Оцініть свою тему реалістично. Якщо йдеться про порятунок маленького джерела, не намагайтеся звертатися до журналістів загальнонаціональних каналів. Спробуйте найперше звернутися до журналістів із місцевої газети чи радіо. Якщо не вдалося із першого разу – не опускайте руки. Спробуйте нові інформаційні приводи чи інші видання, а разом із тим, не забувайте паралельно працювати, використовуючи правові методи – звернення, скарги, запити, судовий позов.
Пам’ятайте, що журналісти – Ваші партнери. Вони зацікавлені знайти хорошу оригінальну тему та написати про це добрий матеріал. А Ви можете допомогти їм у цьому, та отримати розголос для вашої історії.
Сьогодні найкращі Українці гинуть, захищаючи нашу державу. А ми, ті, хто знаходиться в тилу повинні зробити все від нас залежне, щоб Україна стала гідною їх жертви. Свідомі активні громадяни – це те, що робить нашу країну кращою.
Ми дякуємо захисникам і захисницям України, та закликаємо усіма можливими засобами підтримувати Збройні Сили України. Завдяки нашим захисникам ми маємо можливість жити та працювати задля збереження дикої природної в незалежній вільній Україні. Віримо у перемогу, підтримуємо Збройні Сили України.
Публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю ГО “Дунайсько-Карпатська Програма” і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.