Соціально-економічні зміни після 1989 року призвели до надзвичайно швидкого зростання обсягів перевезень та відповідно зростання будівництва об’єктів транспортної інфраструктури. Загальна довжина автомобільних доріг у деяких країнах Карпатського регіону зросла в п’ять разів за останні 25 років. У наступні роки очікується подальше розширення транспортної інфраструктури, оскільки регіон потребує щільнішої й безпечнішої мережі автомобільних доріг.
Необхідно реконструювати існуючі дороги, а це відповідно призведе до подальшої фрагментації природи. Проте, якщо під час цієї реконструкції впроваджувати заходи щодо забезпечення міграції диких тварин, то можна зменшити вплив такої фрагментації.
Винайдення правильного способу вирішення цієї проблеми є завданням ландшафтного планування. Цей спосіб повинен не тільки зосереджуватися на блокуванні доступу тварин до об’єктів транспортної інфраструктури, але й на створенні безпечних коридорів проходження для диких тварин як допоміжних елементів екологічного коридору.