The process of creating a landscape reserve of local importance “Peatland of Belogorsk” has been continued for two years. At the end of October, a session of the Lviv Regional Council included it in the list of protected sites of the Lviv region. The reserve area is 58.8 hectares of peat bogs. According to the research of experts from Lviv scientific institutions, 42 species of rare plants grow here and 25 species of animals live here. Activist Natalia Kuzma, who initiated and implemented the idea, spoke about the features of the reserve’s campaign.
Два роки тривав процес створення ландшафтного заказника місцевого значення «Торфовище Білогорща». Наприкінці жовтня сесія Львівської обласної ради внесла його в перелік заповідних об’єктів Львівської області. Площа заказника — 58,8 га торфово-болотних угідь. За результатами досліджень фахівців львівських наукових установ, тут росте 42 види рідкісних рослин та зафіксовані місця поширення 25 видів тварин. Про особливості кампанії зі створення заказника «Ратуші» розповіла активістка Наталія Кузьма, яка зініціювала й реалізувала цю ідею.
Чому про це варто розповідати
— Мені важливо, щоб про створення заказника дізналося якомога більше людей. Чому? Насамперед — хочу привернути увагу до екології. Нагадати, наскільки важливо думати про те, щоб не опинитися невдовзі в бетонних джунглях. Заказник «Торфовище Білогорща» — один із малих кроків у намаганні цьому запобігти, адже торфи створюють санітарну зону і мають властивість вбирати шкідливі речовини. Це легені міста, вони фільтрують частину повітря. По-друге, на цій території є червонокнижні рослини й занесені до Червоної книги або захищені Бернською чи Рамсарською конвенціями дрібні тваринки і пташки. Збереження флори і фауни важливе для екобалансу, а також працює на позитивний імідж міста. Що цікаво, «Торфовище Білогорща» — перший заказник у межах міста, а не на території області. Крім того, історія його створення — рольова модель, приклад для тих, хто хоче щось змінити і думає, що це неможливо. Якщо підготуватися і працювати покроково, то все можна реалізувати.
Що необхідно для вдалої адвокаційної кампанії
— У цій історії все починалося з електронної петиції про створення заказника. Це була перша петиція в місті з голосуванням тільки через банк ID. Збираючи голоси, я водночас популяризувала цей спосіб електронної демократії. Вчила людей не боятися голосувати, і потім вони були готові обирати проєкти громадського бюджету. Також я гуртувала спільноти людей, які довідувалися про цінність території. Мало хто знав, що 1939 року ця місцевість була пам’яткою природи. Через 80 років ми відновили історичну справедливість.