Пропонуємо Вам 7 простих способів, як долучитися до захисту прав тварин:

Не купуйте диких тварин. Здавалося б, що поганого, щоб купити дитині папугу чи черепаху в зоомагазині? А ще зовсім недавно екологи в Україні били на сполох через масовий вилов українських співочих птахів – щигликів, яких масово вивозили за кордон, щоб продати в зоомагазинах. Тварин для продажу часто виловлюють в дикій природі, перевозять в тісних коробках, значна частина з них гине під час перевезення. Крім того, часто власники тварин в домашніх умовах не можуть забезпечити для них належні умови та раціон, що призводить до хвороб, страждань та загибелі тварини. Частину тварин, випускають у природу, звідси поява у наших водоймах крокодила, піраньї, пітона, які поки гинуть, але ряд інших тварин акліматизувалися та стали інвазійними видами (сонячний окунь, ондатра, єнотовидна собака та інші), приносячи шкоду багатьом природним видам та людині.

не купуйте мертвих диких тварин чи їх частини. Це стосується хутряних виробів, препаратів народної медицини із жиру диких тварин, настоянок зі зміями, тощо.

не годуйте тварин у дикій природі. Так ви робите їх залежними від людини, а отже – більш вразливими.

в авто поза межами населених пунктів дотримуйтеся обмежень швидкості, особливо там, де встановлено знаки про зони міграції диких тварин через дорогу.

не турбуйте диких тварин у природному середовищі – у дійсно віддалених та диких місцевостях намагайтеся на ходити поза туристичними стежками та не створюйте гучних гулянок у дикій природі, запусків фейерверків або іншого надмірного шуму. Пам’ятайте, не всі види можуть співіснувати з людиною, а
фактор турбування може суттєво нашкодити.

умови утримання тварин на фермах часто є надзвичайно жорстокими. Якщо не можете повністю відмовитись від вживання м’яса – можна розпочати принаймні з того, щоб зменшити його кількість у вашому раціоні. Серед популярних способів – відмова від споживання м’яса бодай один чи два дні на тиждень, або перехід на вживання м’яса лише на вихідних чи у свята.

використовуйте косметику, яку не тестують на тваринах. Обирайте сертифіковану косметику Cruelty Free (протестовано без використання жорстоких методів). В мережі ви можете переглянути списки компаній, які відмовилися від тестування на тваринах. Можна також орієнтуватися на країну-виробника. Так, виробники з країн ЄС, Канади, Австралії та Нової Зеландії не використовують для тестування тварин – це заборонено на законодавчому рівні.
Станьте цивілізованими людьми – підтримайте захист прав тварин!