“На жаль, сьогодні єдиним справді дієвим механізмом протидії корупції в екологічній сфері залишається незалежний моніторинг з боку громадянського суспільства та журналістські розслідування. Так, ми спостерігаємо деякі зміни в законодавстві, але вони, здебільшого, лише на папері, а не на практиці. І лише реальна співпраця серед громадського сектору, зокрема журналістів та експертів може підсилити увагу до складності екологічних проблем в нашій країні. Адже у нас досі немає чіткого усвідомлення критичності потреби збереження довкілля, від якості якого буде залежати наше майбутнє та майбутнє наших дітей”, – каже керівник ГО “Дунайсько-Карпатська Програма” к.б.н. Богдан Проць.
“Коли ми проводимо розслідування, то часто нам потрібна допомога експертів, аби розібратись, чи справді є порушення чи їх немає. До цього часу ми в основному займались темами будівництва і публічних закупівель, де також постійно звертаємося до фахівців за консультаціями. І думаю, екологам теж потрібна співпраця з журналістами, аби їх почули. Метою даного проекту є не тільки бажання розповісти про екологічні злочини в країні, а й про те, як цю ситуацію можна виправити”, – говорить керівниця проєкту, співредакторка “Наші гроші. Львів” Наталія Онисько.
Тож, якщо вам відомі факти порушень, зловживань чи корупції щодо використання природних ресурсів – повідомляйте нам (за тел: +38 (067) 353 3813 або на електронну адресу dcp@natureexperts.org чи lviv@nashigroshi.org). Ми перевіримо Вашу інформацію, та, якщо вона підтвердиться – будемо працювати над тим, щоб попередити або зупинити порушення.
Збережемо природну спадщину України разом!