parallax background

Громадські ініціативи

Ініціатива “Врятуй Свидовець!”

Одне з найдивовижніших місць у Карпатах – масив Свидовець опинився під загрозою. Тут проживає 93 червонокнижні види, випадає найбільше опадів в Україні, збереглися унікальні льодовикові озера та праліси, що є спадщиною ЮНЕСКО. Водночас тут мають намір створити мега курорт – величезний туристичний комплекс «Свидовець» з більш ніж 60 готелями, 120 ресторанами, 33 лижними підйомниками та 230 км трас, що зможе одночасно приймати до 28.000 туристів. План передбачає створення низки торгових центрів, медичних і фітнес-центрів, банків, багатоповерхових стоянок і навіть злітної смуги.

Якщо плани щодо будівництва мега курорту реалізують, природну цінність цієї унікальної території буде втрачено. Окрім того, негативні наслідки масштабне будівництво матиме і на довколишні території.

ГО “Дунайсько-Карпатська Програма” є учасником ініціативи FreeSvydovets! що об’єднала місцеві громади, активістів та більше 20 громадських організацій. Разом учасники ініціативи працюють над тим, щоб зупини плани забудови гірського масиву та зберегти природну цінність Свидовця.  Більше про ініціативу тут.

Карпатська водно-болотна ініціатива (CWI)

Карпатська водно-болотна ініціатива (Carpathian Wetland Initiative (CWI) регіональна ініціатива Рамсарської Конвенції, метою якої є підтримка, збереження та розумне використання водно-болотних угідь в Карпатах та за їх межами.

Карпати – це найбільша в Європі гірська територія з унікальними природними територіями та біорізноманіттям, а також водний резервуар регіону. Для цих територій характерне різноманіття цінних водно-болотних угідь, таких як лісові торфовища, болота та водойми, природні річки та озера, джерела та вологі луки. Водночас, стрімкий економічний розвиток регіону призводить до значних змін та викликів для цих гірських районів.

ГО “Дунайсько-Карпатська Програма” поділяє цінності Карпатської водно-болотної ініціативи та спільно з CWI працює над збереженням та сталим розвитком цінних водно-болотних угідь регіону. Більше про ініціативу Carpathian Wetland Initiative (CWI).

Проект “ЕкоВарта”

“ЕкоВарта” – проект ГО “Дунайсько-Карпатська Програма”. Серед основних напрямків роботи проекту – збереження лісів та стале використання лісових ресурсів шляхом посилення громадського контролю у лісовій галузі, залучення громадськості до охорони лісів.

Коренями “ЕкоВарта” пов’язана із громадським рухом “Лісова Варта”, проте націлена більше на передачу експертних знань до громадськості та підвищення ефективності співпраці громадськості із лісовою галуззю. “ЕкоВарта” також охоплюватиме і інші ділянки роботи, зокрема, збереження природних річок та інших водно-болотних угідь.