Перші ділянки оформили собі у власність ще у 2017 році, через два роки – ще частину. А навесні цього року Василь Петречко та Василь Танчук стали власниками одразу чотирьох ділянок, одна з яких площею понад 3 га.
Василь Танчук, співвласник «СО Груп», розповів, що взагалі роботи із берегоукріплення планували робити за власні кошти. Але потім Сколівська РДА склала «акт про надзвичайну ситуацію», ліквідовувати яку будуть за бюджетні гроші. Про свою участь в тендері чоловік щиро каже:
«Та ми вже вклали свої гроші, то чому не взяти участь?», – дивується Танчук, але скільки саме вклали – не сказав.
Натомість його бізнес-партнер Василь Петречко стверджує, що насправді в берегоукріплення доведеться вкласти значно більше передбачених 1,4 млн грн, а саме 8 млн грн.
«Я вже туди завіз 380-400 машин каменю, 12 сходових маршів, щоб люди могли до річки безпечно спуститись. 1,4 млн грн – це крапля в морі. А я зацікавлений в тому, щоб роботи якісно були зроблені, а гроші не вкрадені», – каже Василь Петречко.
А минулорічний скандал, каже, не має до них відношення – без дозволів роботи виконував попередній власник землі, чиє ім’я назвати відмовився. І цей невідомий чоловік заплатив 30 тис. грн штрафу.
Однак, як виявили «Наші гроші. Львів», невідомий чоловік – це колишній зять Василя Танчука – Андрій Дорошенко. Йому належала одна із ділянок, яку тепер контролює сам Танчук і Петречко.
Саме на Андрія Дорошенка у вересні 2019 року склали протокол за адмінпорушення, бо без дозволу здійснював земляні роботи із облаштування гідроспоруди – дамби та лінії електропередач за межами села Кам’янка вздовж річки. Але в суді він розповів, що роботи за наймом здійснювала інша людина. Через цю та інші причини справу про адмінпорушення суд закрив.
У відповіді на наш запит керівник екологічної інспекції у Львівській області Роман Дасюк підтвердив, що Дорошенко заплатив штраф, але «частково не виконав» приписи. Через це екологічна інспекція видала нові приписи, в тому числі і в червні цього року, про усунення порушень вимог природоохоронного законодавства, – їх досі не виконали.
Щодо кримінального провадження, то досудове розслідування триває досі, проводять експертизу, повідомив речник Львівської обласної прокуратури Данило Антощак.
Надзвичайна ситуація для котеджів
Минулого року одним із головних зауважень до робіт на річці була відсутність проведеної процедури оцінки впливу на довкілля (ОВД). І Василь Петречко, і Василь Танчук у розмові розповіли, що тепер цього документу не треба, бо є якийсь «акт про надзвичайну ситуацію». Історію про надзвичайну ситуацію підтвердив і заступник міського голови Сколе Роман Чудійович.
У ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» і справді вказано, що оцінці впливу на довкілля не підлягає планована діяльність, спрямована виключно на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій.