
ПЗФ та громади

Основна мета ПЗФ – збереження рідкісних видів, ландшафтів та цінних оселищ
На сьогодні в Україні є понад 8 тисяч об’єктів ПЗФ, що займають трохи більше 6% території країни. Для порівняння: у більшості країн Європи середній відсоток заповідності становить 15%.
ПЗФ створюють з метою захисту видів, які знаходяться під загрозою зникнення; відновлення якості оселищ рідкісних видів; захисту цінних ландшафтів; забезпечення переходів для рідкісних видів тварин на сусідні транскордонні території; підтримки зон існування рідкісних видів; поширення та міграції певних видів; покращення гідрологічних функцій певних територій; підтримки біоценозу на територіях, забруднених радіацією, тощо.
Важливу роль у збереженні цінних територій відіграють громади, які проживають поруч. З одного боку, бідність в громадах часто є причиною нищення цінних оселищ та видів – незаконних рубок, браконьєрства, незаконного збору та продажу рідкісних видів рослин, тощо. З іншого боку, у громадах, де розвиток відбувається за засадами сталого розвитку, особливу увагу приділяють збереженню довкілля, рідкісних видів та природних ландшафтів.
З метою збереження природно-заповідних територій та залучення громад до питань захисту довкілля ми працюємо за такими напрямками:
-
розвиток екологічної мережі та залучення зацікавлених сторін;
-
створення та нарощування потенціалу для природно-заповідних територій, навчання персоналу природно-заповідних територій;
-
робота з місцевими громадами з метою підвищення їх обізнаності щодо ролі та цінності ПЗФ та обізнаності про сталий розвиток;
-
надання підтримки для вирішення конфліктних ситуацій між природно-заповідними територіями та зацікавленими сторонами.

Статті по темі
Лютий 15, 2023
Лютий 15, 2023
Лютий 9, 2023
Грудень 27, 2022
Грудень 26, 2022
Листопад 29, 2022
Жовтень 3, 2022