parallax background

Рідкісні види та інвазія біоти


Темпи зникнення видів ще ніколи не були такими швидкими.

Понад 8500 видів, згідно з Червоним списком Міжнародного союзу охорони природи, перебувають під загрозою вимирання або наближаються до цього.
За останні 40-50 років кількість хребетних тварин у світі скоротилась на 60%. На 83% скоротилася чисельність популяцій прісноводних видів (риб, тварин і рослин, які живуть в річках, озерах, тощо.
Вимирання видів спричинене руйнуванням оселищ, скороченням або погіршенням кормової бази, інтенсивним розвитком промисловості, зміною клімату, впливом інвазійних видів, браконьєрством, тощо.

Більшість видів вимерли внаслідок надмірної експлуатації, сільськогосподарської діяльності та поширення інвазійних видів

Проникнення інвазійних видів у природні типи оселищ призводить до порушення екосистемних зв’язків, зменшення видового різноманіття й чисельності видів природної флори, локального витіснення, та, зрештою, зникнення популяцій окремих рідкісних видів. Інвазійні види завдають збитків економіці та можуть негативно впливати на здоров’я людини.

Для збереження зникаючих видів та з метою запобігання інвазії біоти ми працюємо в таких напрямках:

  • проводимо дослідження, сприяємо відновленню та захисту видів занесених до Червоної книги та середовищ їх існування;
  • надаємо підтримку щодо проведення оцінки впливу на навколишнє середовище щодо видів та оселищ;
  • проводимо дослідження інвазійних видів та методів спрямованих на зменшення їв впливу для захисту особливо цінних оселищ;
  • поширюємо знання щодо охорони видів Червоної книги і збереження середовищ їх існування та впливу інвазійних видів.