Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України призначило на посаду нового директора Карпатського національного природного парку Степана Гошовського.
У мирний час призначити на таку посаду не змогли б без відкритого конкурсу. Закони військового часу формально відкрили таку можливість.
Призначення відбулося без конкурсу, без видимих причин та не прозоро. Крім того, за вимогами довоєнного часу, на конкурс на посаду керівника нацпарку кандидат повинен мати біологічну, екологічну чи географічну освіту. Натомість, у нового директора лісівнича освіта і великий досвід роботи саме в лісівничій галузі.
Наслідки таких призначень у нас вже є – парки після цих призначень відновлюються роками, а інколи десятилліттям. Крім цього, країна втрачає міжнародні інвестиції. Міжнародні донори відмовляються підтримувати такі парки. Міжнародна підтримка КНПП сягала десятки тисяч долларів для парку щороку протягом останніх кількох років, що забезпечувало функціональність парку.
Закономірно, це призначення викликає чимало запитань:
Чому у час війни Міністерство вирішило так раптово звільнити директора нацпарку, до якого не висували офіційно жодних претензій?
За які досягнення на ниві охорони природи, Міндовкілля так швидко і вперто, не звертаючи уваги на звернення колективу КНПП та громадськості, просуває на цю посаду кандидатуру Степана Гошовського, особливо зважаючи на його неоднозначне минуле? ( За даними Державної судової адміністрації, Гошовський Степан Михайлович приймає участь у 2 судових справах: № 339/255/15-ц (Болехівський міський суд Івано-Франківської області, відповідач); № 909/238/14 (Касаційний господарський суд Верховного Суду, заявник касаційної інстанції)
bit.ly/3RCUYIz.
Та, найголовніше, чи не є це спробою отримати “ручного” керівника нацпарку, який замість збереження природи буде працювати задля вигоди певного кола осіб? Зокрема, є побоювання, що, за постійними спробами змінити керівництво парку стоять представники так званої групи “Приват”, які запланували відчуження близько 200 га заповідних земель під потреби курорту “Буковель”. (
bit.ly/3LbKNYI).
Громадська рада при Міндовкіллі нещодавно рекомендувала Міністерству владнати конфліктну ситуацію у колективі КНПП, відсторонивши новопризначеного керівника. Крім цього, про це писало ряд громадських організацій. Але до цих пропозицій Міндовкілля не дослухалось.
Призначення нового керівника Карпатського національного природного парку, а також ряд інших фактів, коли Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України приймає суперечливі чи явно антиекологічні рішення та відмовляється дослухатись до думки громадськості вкотре підтверджують – сьогоднішнє керівництво Міністерства не налаштоване на спільну та ефективну співпрацю з громадськістю заради вирішення екологічних проблем.
Тому ми котре звертаємося до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля – теперішнє керівництво Міндовкілля має піти у відставку.
Нагадаємо, влада закрила доступ громадськості до екоданих навіть у тих регіонах, що знаходяться далеко від фронту. Близько місяця тому ряд громадських організацій, зокрема, ГО “Дунайсько-Карпатська Програма” звернулися до Кабінету Міністрів щодо необхідності збереження публікації та доступу до переліку відкритих екоданих, оскільки, закриття інформації що стосується довкілля стало передумовою для зловживань та корупції,. Але доступу до екоданих так і не відновили
https://bit.ly/3qvYpoi .
План екологічного відновлення України, який Міністерство захисту довкілля представило в Лугано показав непрофесійність та профнепридатність керівника Міндовкілля
https://bit.ly/3RE42gb .
Також після початку відкритого повномасштабного вторгнення у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України звільнили найбільш ефективних і фахових заступників
bit.ly/3QDVAw6
Ми висловлюємо свою підтримку колективу КНПП у їх боротьбі за справедливість!
Публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю ГО “Дунайсько-Карпатська Програма” і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.