Для цього наша комунікаційниця Наталія Федорова зібрала маловідомі факти та поради, які допоможуть вивести вашу енергоефективність на якісно новий рівень.
Вимикайте сплячий режим та режим очікування
Цей вид витрат енергії такий підступний, що навіть отримав назву “вампірський” або “фантомний”. Електроніка в режимі очікування чи у сплячому режимі продовжує споживати електроенергію, що може становити навіть до 10% у вашому рахунку за електроенергію https://bit.ly/3h9pooD. Комп’ютер, принтер, зарядка до лептопа, роутер, динаміки, ігрові приставки, ковомашина, тощо, продовжують виконувати певні процеси (навіть якщо ви ними не користуєтеся) доки вони підключені в мережу. В режимі очікування прилади використовують менше енергії, але, якщо врахувати скільки часу прилади сумарно знаходяться в режимі очікування – може “набігти” чимало. Щоб зупинити ці надмірні витрати – вимикайте прилади з розетки. Це не лише економніше, але й безпечніше.
Використовуйте датчики руху
В таких приміщеннях, як приміром коридори чи сходові клітки подумайте про використання датчиків руху. Такі датчики автоматично вмикають світло, коли хтось заходить в поле зору приладу, та автоматично вимикають його, коли руху немає. Вони забезпечать вам комфорт, та водночас, допоможуть економити масу електроенергії. Особливо це актуально в багатоквартирних будинках.
Прання при 30
Близько 90% енергії в пралці витрачається саме на підігрів води. Зменшення температури прання до 30 градусів не лише дасть можливість зменшити споживання енергії, але і продовжить життя вашим речам. Більшість сучасних пральних засобів все одно розроблені саме для прання в холодній воді. І якщо ми вже говоримо про прання, якщо це можливо, намагайтеся відмовитися від сушарки, та розгляньте можливість сушіння на відкритому повітрі.
Посудомийка в режимі еко
Посудомийка економніша за вас: вона використовує значно менші обсяги теплої води для миття, тому, якщо у вас є посудомийна машина – відмовлятися від неї не варто. Але тут також пам’ятайте, що найбільше енергії іде саме на підігрів води. Користуйтеся режимом еко. Також, якщо у вас окремо є функція сушіння посуду – спробуйте відмовитись від неї та сушіть посуд при відкритих дверцятах.
Холодильник
Досі маєте звичку відкривати дверцята холодильника і довго роздивлятися, що всередині? Не робіть так, це коштує надто багато енергії. Після кожних 10-20 секунд, впродовж яких дверцята холодильника відкрита,потрібно приблизно 45 хвилин більш інтенсивної роботи (а, отже, і енергоспоживання), щоб повернути температуру до норми.
Також пам’ятайте, що холодильник – це прилад, який працює впродовж цілого дня щодня багато років поспіль, він споживає значно більше енергії, ніж ви думаєте. Тому, якщо раптом Ви саме зараз думаєте про купівлю нового холодильника – оберіть на користь більш енергоефективного. Різницю в ціні ви вже впродовж перших років використання повернете за рахунок зекономлених коштів за електрику.
Готуйте раціонально. Або духовка – абсолютне зло.
За витратами електроенергії 1 годину роботи електричної духовки можна прирівняти із підігрівом води для 20-хвилинного душу. Стежте, щоб поставити страви у духовку, щойно вона розігрілася. Намагайтеся максимально наповнити її, щоб ефективно використати увесь простір та енергію, встановіть таймер, щоб вчасно вимкнути духовку, а якщо готуєте овочі – можна спокійно вимикати її на 5 хвилин раніше – впродовж цього часу температура всередині буде зберігатися практично сталою, і цього вистачить, щоб завершити готування страви. А ще намагайтеся зайвий раз не відкривати дверцята в процесі приготування їжі – так ви можете втратити до 20% тепла, піч доведеться розігрівати знову, а це – зайві витрати електроенергії.
Якщо говорити про ефективність використання енергії у приготуванні їжі, то найкращою за енергоефективністю є мікрохвилівка. Хоч цей прилад і потребує високої потужності, час роботи його порівняно короткий, тому споживання загалом невисоке. В мікрохвильовці енергія йде безпосередньо на підігрів страви, а не повітря, та і об’єм приладу спроектовано значно раціональніше. Також хороші показники є у мультиварки, де економія енергії досягається за рахунок теплозбереження та невеликого об’єму.
Бережіть енергію, щоб максимальна кількість Українців могли її мати просто зараз. А вже після перемоги, нехай ці корисні звички залишаються із вами, щоб таким чином піклуватися про майбутнє планети та зменшити свій карбоновий слід.
Ми міцні, Ми вистоїмо!