parallax background

Живіть екологічно!

Великі зміни неможливі без маленьких кроків

Якщо Ви стурбовані станом довкілля, Вам не байдужа доля рідкісних видів, Вас хвилює вирубка в тропічних лісах чи в Карпатських горах, забруднення українських рік чи Світового океану –  Ви можете почати змінювати світ на краще просто зараз. Ми підготували перелік речей, які ви можете зробити вже сьогодні, щоб зменшити свій вплив на планету.

Економте енергію та ресурси

Пам’ятайте, світло, яке Ви не вимикаєте, коли виходите з кімнати – це не лише рахунок від місцевого обленерго. Виробництво електроенергії потребує великої кількості викопних ресурсів, забруднює та підігріває планету – це, зокрема, відходи атомної енергетики, парникові гази, забруднення повітря та води. Також, якщо маєте таку можливість, використовуйте функцію відкладеного старту, щоб ваша пралка, посудомийка чи бойлер вмикалися не у вечірні пікові години, а вночі, коли в мережі є надлишкова енергія. Звертайте увагу на енергоспоживання, коли купуєте техніку, утепліть помешкання, переходьте на «зелену» енергетику. 

Обирайте свідомо

Щоб додати речам або продуктам елітного вигляду, виробники часто додають упаковки. Герметично закриті пластикові тюбики із зубною пастою додатково пакують у коробки, кожен порційний клаптик сиру загортають в окрему пластикову обгортку, в пакетах із печивом часто є пластикові контейнери, а яйця можна купити або в лотках із переробленого паперу, або в пластикових. Обирайте продукти із меншою кількістю упаковки, та ті, упаковку яких легше переробити. Купуйте локальні товари, на транспортування яких не витрачають багато пального. Відмовтеся від одноразового посуду та одноразових пакетів. І коли купуєте речі, частіше запитуйте себе – чи вони того варті? Адже, ціна яскравої ялинкової іграшки із Китаю, що прослужить вам максимум декілька тижнів – це насправді не про те, що написано на ціннику, а про забруднені токсичними відходами річки, грунти і повітря.

Сортуйте

Дізнайтесь, куди у вашому місті чи районі можна здати різні види відходів, щоб вони потрапили на переробку та почніть сортувати. Пам’ятайте: сортуючи, Ви не лише зменшуєте кількість сміття, яке потрапляє на сміттєзвалища, але і економите ресурси. Чим більше паперу ми використовуватимемо повторно, тим менше доведеться зрубати дерев, щоб виготовити новий папір і тим менше енергії доведеться витратити на його виготовлення. Те саме із іншими видами відходів. Долучайте до сортування рідних та організуйте збір в офісі. А також не забувайте про підтримку компаній, що виготовляють речі із перероблених матеріалів – обирайте саме їх!

Об’єднуйтеся!

Досягти більшого можна, якщо об’єднатися з однодумцями. В Україні вже є чимало ініціатив, які об’єднують однодумців, сусідів чи громади. Можна організувати толоку та прибрати парк, організувати сусідів і спільно збирати макулатуру. Долучайтеся до великих ініціатив, які спрямовані на порятунок дикої природи.